odysejaUczniowie Niepublicznego Gimnazjum w Pucku i I Liceum Ogólnokształcącego w Pucku najlepsi na Pomorzu! – pokonali ponad sto drużyn i wygrali pomorskie eliminacje do światowego konkursu Odyseja Umysłu 2016.

Za swój sukces Weronika Nöetzel, Ewa Dettlaff, Kacper Konkol, Aleksandra Czajkowska, Kinga Włodarkiewicz, Marianna Wolff i Dominika Dutkiewicz otrzymali nagrody od starosty puckiego - Jarosława Białka.
Siedem osób ciężko pracowało przez kilka miesięcy pod okiem dwójki opiekunek: Luizy Ludwig-Sarnowskiej i Magdaleny Nowak. Z pięciu dostępnych w konkursie kategorii uczniowie z Pucka wybrali „Między nami zwierzętami”. W czasie ośmiominutowego spektaklu musieli rozwiązać trzy problemy. Po zwycięstwie na szczeblu wojewódzkim, Odyseusze z Pucka muszą jeszcze wygrać konkurs krajowy, aby móc wziąć udział w finałach światowych w Stanach Zjednoczonych. Wyjazd do USA to koszt kilkadziesiąt tysięcy złotych. Starosta Jarosław Białk zapewnił uczniów, że z finansowaniem ewentualnego wyjazdu nie będzie problemu.

Pozostałe artykuły: Sukcesy artystyczne i naukowe

Zostań Mistrzem Ortografii 02 Cze 2016

I miejsce w konkursie plastycznym 12 Maj 2016

Uroczyste podsumowanie projektu 13 Mar 2016

Aleksandra i Dominika w finale 13 Mar 2016

Matematyka na maksa 10 Mar 2016

Magda Gruszczyńska w półfinale 14 Lut 2016

- Wszystkie -

Śledź nas na Twitterze

rekrutacja reklama 

 

 

Do góry